Top 7 restaurants in Bafra, Turkey

August 3, 2017 Trinity Boughner

Bafra in Turkey, from Europe region, is best know for . Discover best restaurants in Bafra with beautiful photos and great reviews from traveller around the world here!

1. Ak Restaurant

Derbent Baraji | Bogazkaya Koyu, Bafra, Turkey Seafood 5478144
Excellent
100%
Good
0%
Satisfactory
0%
Poor
0%
Terrible
0%
Overall Ratings

5 based on 1 reviews

Ak Restaurant

Reviewed By Av.M.Alpay F

Samsun'a gelenler için muhakkak uğranması gereken bir mekan.Samsun a 70 km uzaklıkta.Temiz ve doğal bir ortam.Kahvaltı için özellikle tavsiye ederim.Oldukça iyi çeşit ve lezzette cabası.
Sosyal medya iletişimi de çok iyi.Facebook üzerinden ayrıntıları alabiliyorsunuz.

2. Turan Usta Pide Salonu

Cumhuriyet Mah. Riza Cami Sok. No:13/A | Carsi, Bafra, Turkey Delivery, Takeout, Wheelchair Accessible Turkish Breakfast, Lunch, Dinner 5437572
Excellent
48%
Good
29%
Satisfactory
9%
Poor
9%
Terrible
5%
Overall Ratings

4 based on 102 reviews

Turan Usta Pide Salonu

Reviewed By TubaKoseogluOkcu - Istanbul, Turkey

We visited this restaurant when we were travelling from Samsun to Sinop. We had heard a lot of positive feedback about this place and we wanted to experience it ourselves. Beware: the restaurant has also a branch in a gas station on the high way, the one we went to is the original branch inside Bafra.
Let me start with the location: it's located in a small street (there is a small car park for restaurant customers), the place itself is quite small as well. Decoration is mediocre and even a little bit kitsch. The oven where they cook the pides (the speciality of this place and the only food that is available) is interesting to watch.
The waiters are all very attentive, helpful. However, the cooking time is long: it takes around 30 minutes for your orders to be ready. It's recommended to call the restaurant before you go and to give your orders beforehand in order not to wait but we did not do that thinking it might have been exagerated; yet no exageration: it took exactly 30 minutes for our orders to be served.
As for the taste of the pides, they were okey, nothing too fancy. In fact, I can even say use of butter was too much. We were expecting a spectacular feast after having read all the reviews but what we experienced was rather ordinary.
Personally, I would not recommend a special visit to this place but if you are around, yes, you can give a try.

3. Bafra Tandir Lokantasi

Besyol Mevki Alacam Cad. No:63 Bafra Merkez, Bafra, Turkey Turkish Breakfast, Lunch, Dinner 5432588
Bafra Tandir Lokantasi

4. Aslanli Konak Restaurant & Cafe

Hukumet caddesi no: 14, Bafra, Turkey Healthy Breakfast, Lunch, Dinner +90 362 543 11 86
Excellent
60%
Good
40%
Satisfactory
0%
Poor
0%
Terrible
0%
Overall Ratings

4.5 based on 5 reviews

Aslanli Konak Restaurant & Cafe

Reviewed By Fatma B

kahvaltı için gittiğimiz bu yerde bizi en çok mutlu eden kıymalı kapalı kıtır pidesi ve kahvaltı boyunca ekmek yerine gelen lezzetli fırından yeni çıkmış pideleriydi. kahvaltı için vasat diyebiliriz, peynir-zeytin-bal-tereyağ gibi yediğimiz standard yiyecekler vardı. fakat biz kapalı kıymalı pide de söyledik, kıtır pide sevenler için kesinlikle denenmeli. Hesap konusu bizi çok şaşırttı, 5 kişi sadece 70 tl gibi bir hesap ödedik.

5. Halil Usta pide salonu

Kadioglu Sokak 5C, Bafra, Turkey Turkish
Excellent
100%
Good
0%
Satisfactory
0%
Poor
0%
Terrible
0%
Overall Ratings

5 based on 3 reviews

Halil Usta pide salonu

Reviewed By Fatma B

5 arkadaş, pastırmalı, kıymalı, kuşbaşılı ve peynirli pide söyledik. Öncelikle yoğunluk yüzünden garson size ne kadar bekleyeceğinizi söylüyor, bize 1 saat 15 dkk bekleyeceğimizi söyledi ama sağolsun havaalanına yetişeceğimiz için 40 dk sonra pidelerimiz geldi.
en sevdiğimiz pastırmalı pide oldu, pastırmalar pişmesine rağmen kurumamıştı, bayıldık!!
en az sevdiğimiz ise peynirli pide oldu, sanırım içinde yumurta da vardı pek damak tadımıza uymadı.
yol üstünde kesinlikle uğramanız , yemeden dönmemeniz gereken lezzet.
ek olarak ; hardaliye denilen üzümden yapılan bir Osmanlı içeceği de satılmakta, kansızlık gibi sıkıntılarınız varsa bir şişe alınması tavsiye edilir:)

6. Niyazi Kesim Restoran

Belediye Cad. No:2, Bafra 55000, Turkey Delivery, Takeout, Reservations, Outdoor Seating, Buffet, Seating, Waitstaff, Parking Available, Street Parking, Television, Highchairs Available, Accepts American Express, Accepts Mastercard, Accepts Visa, Digital Payments, Free Wifi, Accepts Credit Cards Turkish Breakfast, Dinner, Brunch, Drinks HK$8 +90 362 543 02 02
Excellent
70%
Good
22%
Satisfactory
7%
Poor
0%
Terrible
1%
Overall Ratings

4.5 based on 54 reviews

Niyazi Kesim Restoran

Reviewed By mureda - Van, Turkey

Umduğum gibi gelmedi menüde yazılan ama önünüze gelmeyen eksikler lezzet fena değil ancak sunum Başarı siz 3 çeşit peynir yazılıyor iki çeşit gelir reçel gelmez servis de yavaş tavsiyem haftasonu mutlaka erken gidin çok kalabalık ayrıca fiyatlar yüksek gereksiz bence sahilde daha iyi mekanlar var kahvaltı için önermem

7. Nezahat Sahin Kaymakli Lokumevi

100. Yil Bulvari, Haci Nabi Mahallesi, Bafra 55100, Turkey +90 362 543 90 50
Excellent
75%
Good
25%
Satisfactory
0%
Poor
0%
Terrible
0%
Overall Ratings

5 based on 4 reviews

Nezahat Sahin Kaymakli Lokumevi

Reviewed By Naci G - Ankara, Turkey

Lokum denince akla Afyonkarahisar geliyor ama çok alakasız bir yerde Bafra'da sadece kaymaklı lokum satan Nezahat Şahin lokumcusundan kaymaklı lokum almanızı tavsiye ederim. Burası sadece iki üç masalık bir yer ve lokumun yanı sıra "nokul" denilen üüzmlü bir börek de satılıyor. Nokulun diyarı Sinop olduğu için onun üzerinde durmayacağım ama manda kaymağı kullanarak yaptıkları lokum harika. Bafra'ya geldiğinizde bir sokak arasında olan bu lokumcuyu bulmanızı öneririm. Ben tam 1 saat harcayarak adresi bulabildim. Araba ile adresi bulmak zor olduğu için yakındaki belediye açık otoparkını kullanmanız iyi olur.

ThingsTodoPost © 2018 - 2023 All rights reserved.