The 7 Best Things to Do in Konin, Poland

February 10, 2018 Leonardo Torrence

Konin [ˈkɔɲin] is a city in central Poland, on the Warta River. It is the capital of Konin County and is located within the Greater Poland Voivodeship. Prior to 1999, it was the capital of the Konin Voivodeship (1975–1998). In 2006, the population was 81,233.
Restaurants in Konin

1. Mikroskala

Swietojanska 20H, Konin 62-500, Poland +48 63 243 70 37
Excellent
92%
Good
8%
Satisfactory
0%
Poor
0%
Terrible
0%
Overall Ratings

5 based on 12 reviews

Mikroskala

Reviewed By 5oku - Greater Poland Province, Poland

Fantastyczne miejsce z bardzo młodą i miłą obsługą!
Odwiedziliśmy wczoraj, chociaż przymierzaliśmy się do tego już od dawna. I zdecydowanie jest to perełka w okolicy, warto zajrzeć jeśliś dzieciaty, a i stara gwardia znajdzie coś dla siebie, choćby działające kolejki w skali TT, sceny z kultowych filmów ("E.T."!), wszystko okraszone potężną dawką multimediów, są filmiki historyczne, dźwięk, LED-y (wyobraźcie sobie choćby scenę tonącego Titanica i gasnące światełka w oknach...), super zmajstrowane wybuchy (to już zobaczcie sami!), jest dużo historii jak choćby lądowanie Aliantów w Normandii w '44 czy wprowadzenie stanu wojennego w Polsce (wcześniej było na sali, ale zdecydowano przenieść scenę do oddzielnego pomieszczenia, super rozwiązanie, bo dookoła masa gadżetów i oryginalnych gazet z dawnych lat!).
Nie sposób opisać wszystkiego. Zagwarantujcie sobie co najmniej półtora godziny, a więcej jeśli chcecie przeczytać wszystkie informacje. Jeśli macie dzieciaki, to znajdą one coś dla siebie i nie tylko o atrakcjach wizualnych tu jest mowa.
W budynku można zakupić jakieś jedzonko i napić się choćby kawy czy soku, pomyślano o wszystkim. Mało tego! Mamy też bogato zaopatrzony sklepik z zabawkami i łamigłówkami dla małych i dużych. Kto pamięta dawną Składnicę Harcerską w Koninie, będzie tym bardziej zachwycony! :-)
Warto też wspomnieć (przekazała nam to załoga, super ludzie!), że zakupione bilety (15 zł za normalny, ale naprawdę warto!) obowiązują przez cały dzień a nie jednorazowo, tak więc jeśli ktoś nie ma wystarczająco czasu na zaliczenie wszystkich atrakcji, to może wyskoczyć sobie np. na obiad, czy wyjąć pieczeń z piekarnika i wrócić. ;-)
Na miejscu jest również Akakor - Kapsuła Czasu oraz kino 6D (płatne osobno, nie jest wymagane posiadanie biletu do sali z makietami), ale ...zostawiliśmy sobie je na następny raz, bo zdecydowanie wrócimy jeszcze raz do Mikroskali.
Świetny klimat, przemili ludzie i ogromny potencjał. To tak w skrócie. Jeśli nie byliście, koniecznie odwiedźcie. Jeśli byliście dawno, wpadnijcie zobaczyć co się zmieniło. A jeśli byliście niedawno, namówcie znajomych na odwiedziny tego fantastycznego miejsca! :-)

2. Fryderyk Chopin City Park

Kosciuszki 9, Konin 62-510, Poland
Excellent
64%
Good
27%
Satisfactory
9%
Poor
0%
Terrible
0%
Overall Ratings

4.5 based on 11 reviews

Fryderyk Chopin City Park

Reviewed By m2015Laura - Dallas, Texas

Very interesting place for smart people, this is the birth place for one of the most important composers in history, do not recommend for people that gets bored easily

3. District Museum in Konin

ul. Muzealna 6, Konin 62-510, Poland +48 63 242 75 99
Excellent
86%
Good
14%
Satisfactory
0%
Poor
0%
Terrible
0%
Overall Ratings

5 based on 7 reviews

District Museum in Konin

Reviewed By Roman K - Warsaw, Poland

Museum with live scale model of Forest Elephant. It gives a good impression how big those animals were. Many other attractions for people of all ages.

4. Road Post in Konin

ul. Koscielna 1, Konin 62-510, Poland
Excellent
51%
Good
33%
Satisfactory
0%
Poor
16%
Terrible
0%
Overall Ratings

4 based on 6 reviews

Road Post in Konin

Reviewed By ArthurFox66 - Bryansk, Russia

Старейший в Польше верстовой столб (1151 г.), изготовленный из камня, с выбитым текстом княжеского указа. Столб некогда отмечал половину так называемого Янтарного пути между городами Калиш и Крушвица. Ныне это один из главных символов Конина.

5. Nadwarcianski Boulevard Konin

ul. Zofii Urbanowskiej, Konin, Poland
Excellent
34%
Good
33%
Satisfactory
33%
Poor
0%
Terrible
0%
Overall Ratings

4 based on 6 reviews

Nadwarcianski Boulevard Konin

Reviewed By 5oku - Greater Poland Province, Poland

Piękna promenada spacerowa wraz z tarasami widokowymi tuż obok konińskiej starówki i niedaleko od parku. Ładny widok na Przedmieście Słupeckie a zaraz obok Most Toruński. W bardzo bliskiej okolicy sporo restauracji,pizzerii. Świetny pomysł na spędzenie niespiesznego miłego popołudnia :) Polecamy :)

6. Konin Old Town

Plac Wolnosci 1, Konin 62-500, Poland
Excellent
40%
Good
0%
Satisfactory
40%
Poor
0%
Terrible
20%
Overall Ratings

3.5 based on 5 reviews

Konin Old Town

Reviewed By Nikky1 - Saint-petersburg

Исторический центр Конина очень компактный и эффектный. Много стареньких домиков, чистые улочки. Есть несколько сувенирных лавочек и конечно кафе с местной кухней. Нам понравилось здесь гулять!

7. Escape Room Konin - Fabryka Zagadek

Poznanska 74, Konin 62-510, Poland +48 514 177 067
Escape Room Konin - Fabryka Zagadek

Real Escape Game

ThingsTodoPost © 2018 All rights reserved.